- Promjena satnice: utrka starta u 19 sati po našem vremenu -

Najbolju startnu poziciju u kvalifikacijama za nedeljnu utrku u Miamiju osvojio je trenutno vodeći u prvenstvu vozača, Mercedesov Kimi Antonelli. Fantastičan rezultat je imao Red Bullov Max Verstappen, bio je samo 0.166 sekundi sporiji od Kimija i zauzeo je drugo mjesto. Dobar rezultat je ostvario i Charles Leclerc u Ferrariju sa trećim najbržim vremenom.
Društvo u drugom startnom redu Leclercu će praviti Lando Norris u McLarenu. Peto najbolje vrijeme je ostvario George Russell u Mercedesu, a šesti Lewis Hamilton u Ferrariju. Kvalifikacijama nikako ne može biti zadovoljan Oscar Piastri u McLarenu. Tri destinke sporiji od momčadskog kolege i vrijeme dovoljno za sedmo mjesto. Zato je zasigurno ishodom zadovoljan Franco Colapinto u Alpineu koji je zauzeo osmo mjesto. Krug najbolje desetorice zatvorili su Isack Hadjar u Red Bullu i Pierre Gasly u Alpineu.
Vremenska prognoza za nedelju prisilila je organizatore Velike nagrade Miamija i Formulu 1 na prilagodbu satnice.
Veliko finale trkaćeg vikenda na Floridi trebalo je startati u 16 sati po lokalnom vremenu (22 sata u srednjoj Europi), međutim zbog najave loših vremenskih uvjeta utrka će krenuti tri sata ranije. Dakle, u 13 sati po lokalnom, odnosno u 19 sati po našem vremenu.
















