Delegacija Četvrte gimnazije Ilidža, iz Sarajeva je posjetila Tuzlu, kako bi građanima izrazila žaljenje zbog vandalskog čina koji je u petak, 6.10.2017. godine, izvršio jedan učenik ove škole, ispisujući grafite na zidu spomenika ubijenoj mladosti Tuzle na Kapiji. Predstavnike Četvrte gimnazije Ilidža, direktora Elvira Korjenića, sa saradnicima i delegaciju učenica je u Gradskoj upravi primio gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović.

GradSAKapija1

“Danas smo u Tuzli da pokažemo koliko nam je žao zbog incidenta koji se dogodio u petak, tokom naše posjete, tačnije izleta u Tuzli. Ovdje smo da pokažemo da i mi osuđujemo taj postupak, da je to jedan učenik koji ne pokazuje stav našeg grada, škole ili općine Ilidža iz koje dolazimo. Da zaista pokažemo svoje žaljenje, jer naša namjera zaista jeste bila da iskažemo poštovanje prema samom spomeniku pred koji smo došli, da pokažemo poštovanje prema žrtvama koje su izgubile život na Kapiji. Dogodilo se potpuno suprotno i ovom prilikom u ime naše škole, lično ime i našeg grada iskazujemo žaljenje zbog takvog incidenta i takvog čina” izjavila je Selma Sulejmanović, profesorica psihologije i psiholog u ovoj školi. “Došli smo danas ovdje da pokažemo da mi također osuđujemo taj postupak i da nismo imali loše namjere, dolazeći u Tuzlu, u petak sa našom školom. Danas smo došli da odamo počast žrtvama i da pokažemo da nam je žao”, izjavila je Aida Dacić, učenica trećeg razreda Četvrte gimnazije Ilidža. “Direktor, profesorice, profesori i učenici Četvrte gimnazije Ilidža, ukazali su poštovanje kada su odabrali Tuzlu kao zanimljivu destinaciju za turističku posjetu, za ekskurziju.

GradSAKapija2

U toj dobroj namjeri desio se i taj nemili incident, da je među više od 300 učenika, jedan učenik napravio krupan problem na Kapiji. Sada je važno da se tog učenika primjereno i pedagoški kazni, kako bi mu se pomoglo da izađe na pravi put. Za dva grada je dobro da takve incidente shvataju ozbiljno. Naravno da prihvatam izvinjenje gradonačelnika Sarajeva. Radi se o jednom primjerenom saopštenju, isto tako prihvatamo i izvinjenje direktora i njegovih saradnika. Treba da zbližimo ova dva grada i da našim zbližavanjem i preventivnim djelovanjem spriječimo slične incidente. Treba dosta raditi na odgoju djece, a onda na njihovom obrazovanju. Nisu krivi građani Sarajeva niti Četvrta gimnazija Ilidža, radi se o jednom izolovanom slučaju o jednom pojedincu, kojeg, ponavljam, valja po zakonu, primjereno, ali pošto se radi o učeniku, i pedagoški tretirati , kako bi mu se pomoglo da izađe na pravi put. A mi smo, građani i Sarajeva i Tuzle, jednodušni u osudi jednog ovakvog čina i želja nam je da se to ne ponovi ni u Sarajevu ni u Tuzli”, izjavio je gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović. Nakon sastanka u Gradskoj upravi delegacija škole položila je cvijeće i odala poštovanje žrtvama stradalim na Kapiji 25. maja 1995. godine.

GradSAKapija3

 • Grad Tuzla Novosti

  • Tuzlanki Rusmiri Zukančić za liječenje karcinoma neophodno 27.000 eura

   Tuzlanki Rusmiri Zukančić za liječenje karcinoma neophodno 27.000 euraRusmira Zukančić iz Tuzle već izvjestan period vodi bitku za život, a trenutno jedini spas predstavlja liječenje u istanbulskoj klinici za što je potrebno 27.000 eura. Tuzlanki Rusmiri Zukančić...

  • Potrebna pomoć Džemilu Mujiću!

   Potrebna pomoć Džemilu Mujiću!Džemil Mujić 56-godišnji je TuzlaK kojem je potrebna pomoć. Džemil je u mladosti bio davalac krvi. Kaže da je želeći pomoći drugom nažalost odmogao sebi. „Dao sam krv sedam puta, osmi put kada sam...

  • Jasminu hitno potrebna pomoć!!!

   Jasminu hitno potrebna pomoć!!!Svi koji Jasminu žele pomoci i omogućiti odlazak u Sloveniju na operaciju, uplate mogu izvršiti i na slijedeci nacin:Uplatama na racun SBERBANK br. 1404015000237169 na ime Jasmin Zubcevic.Za uplate...

  • Ojačati sistem njege i pomoći u kući licima treće životne dobi

   Ojačati sistem njege i pomoći u kući licima treće životne dobiU Gradskoj upravi, jučer je održan radni sastanak, kojem su prisustvovali gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović i predstavnici Švicarskog crvenog križa, Juerg Frei, šef odjela za Evropu i Aziju,...

  • Servisne informacije

   Servisne informacijeUredno snabdijevanje vodom Grada Tuzle... 2 intervencije vatrogasaca...Rođeno 10 beba... Vodovod22. juna - Uredno snabdijevanje vodom grada Tuzla.20. juna - Bez vode jutros Donje Brdo zbog kvara....

  • Predstavljeni izvještaji o radu i poslovanju

   Predstavljeni izvještaji o radu i poslovanju - Izvještaji za 2017. godinu preduzeća čiji je osnivač ili suosnivač Grad Tuzla - U funkciji pripreme za sjednice Gradskog vijeća, na konferenciji za medije, održanoj jučer u Gradskoj upravi,...

  << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

umel1

sporticus

vip

Banner Lukavac 180x112

kurkumin

sp2018 vt

piemonte1

autoprom2a

imel2

izazovb

 autor agencija4

grad na zrnu soli

beko

 pavic1

cydonia

golden mart 2018a

 seif

tztk

nipex1

sos

kapija3

grad tuzla1

vlada tk1