Ostali sportovi

Vlada TK: Podrška rukometašima BiH

- Vlada TK će podržati odigravanje rukometne utakmice reprezentacija BiH - Portugala -

RukometBiHPortugal

Tuzla će biti domaćin, a Vlada Tuzlanskog kantona podržat će odigravanje druge utakmice baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u rukometu, dogovoreno je na današnjem sastanku premijera Tuzlanskog kantona Irfana Halilagića i ministra kulture, sporta i mladih TK Damira Gazdića, sa generalnim sekretarom Rukometnog saveza BiH Nedimom Arnautovićem i članom Upravnog odbora Saveza Nedimom Musićem. Podsjećamo, u baražu će reprezentacija Bosne i Hercegovine snagu odmjeriti sa reprezentacijom Portugala. Prva utakmica igra se 8. maja u Porugalu, a uzvratna je 12. maja u 17 sati u SKPC „Mejdan“ u Tuzli.
„Tuzla će u maju ponovno biti sportski centar Bosne i Hercegovine. Prije svega očekujemo i želimo našim reprezentativcima da u Portugalu ostvare povoljan rezultat, a što će biti uvertira i dodatan podstrek za punu dvoranu i izuzetnu navijačku atmosferu u Mejdanu. Vlada Tuzlanskog kantona je uvijek bila i biti će pouzdan partner svim našim reprezentativnim selekcijama, tako da s radošću prihvatamo da pomognemo održavanje ove utakmice“, kazao je premijer Halilagić.
„Situacija je takva u društvu i ovakvi sportski susreti su nam prilika da još snažnije iskažemo naš partiotizam“, riječi su premijera Halilagića, koji je i dodao da će utakmica biti prilika da još masovnije istaknemo naše zastave i plavo žute bosanskohercegovačke boje, te je izrazio nadu da ćemo nakon te druge utakmice baraža zajedno slaviti odlazak Bosne i Hercegovine na Svjetsko prvenstvo koje će iduće godine biti održano u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj.

Odjeljenje za informisanje
22.4.2024. godine

F1: Verstappenu VN Kine

Prvi put nakon pet godina i svih korona problema smo mogli uživati u utrkivanju u Šangaju za VN Kine! Toliko je vremena prošlo da je izgledalo kao da gledamo utrku na nekoj novoj stazi na kojoj se nije prije vozilo, a kad tome dodamo rizik od kiše i sprint format vikenda, svi sastojci za uzbuđenje su bili tu.

Utrka je bila zanimljiva, ali ništa nije moglo zaustaviti Maxa Verstappena na putu do nove pobjede, njegove prve pobjede u Kini. Fantastičan drugi je završio McLarenov Lando Norris, a treći je bio drugi Red Bullov Sergio Perez. Ujedno je ovo bila i prva utrka u kojoj nismo imali 1-2 pobjedu neke momčadi.

Četvrto i peto mjesto su zauzela dva Ferrarija, četvrti je bio Charles Leclerc a peti Carlos Sainz. Šesto mjesto je zauzeo George Russell u Mercedesu. Sedmi je, uz odvožen najbrži krug utrke, završio Fernando Alonso u Aston Martinu. Na osmom mjestu je bio McLarenov Oscar Piastri.

Solidan deveti je, nakon katastrofalnih kvalifikacija u subotu, završio Mercedesov Lewis Hamilton. Posljednji bod je osvojio Nico Hulkenberg u Haasu.

Sljedeća utrka je za dvije sedmice u Miamiju, vozi se VN Miamija na stazi Miami International Autodrome.

Sezona 2024
1.) 5.3. - VN Bahreina, Sakhir - (Bahrain International Circuit) - Max Verstappen (Niz/Red Bull)
2.) 9.3. - VN Saudijske Arabije - Jeddah - ( Jeddah Corniche Circuit) - Max Verstappen (Niz/Red Bull)
3.) 24.3. - VN Australije - Melbourne - ( Melbourne Grand Prix Circuit)- Carlos Sainz (Špa/Ferrari)
4.) 7.4. - VN Japana, Suzuka (Suzuka International Racing Course) - Max Verstappen (Niz/Red Bull)
5.) 21.4. - VN Kine - Šangaj - (Shanghai International Circuit) - Max Verstappen (Niz/Red Bull)
6.) 5.5. - VN Miamija, Miami - (Miami International Autodrome)
7.) 19.5. - VN Emilia-Romagne, Imola (Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari)
8.) 26.5. - VN Monaka, Monte Carlo - (Circuit de Monaco)
9.) 9.6. - VN Kanade, Montreal - (Circuit Gilles Villeneuve)
10.) 23.6. - VN Španije, Barcelona - (Circuit de Barcelona-Catalunya)
11.) 30.6. - VN Austrije - Spielberg - (Red Bull Ring)
12.) 7.7 - VN Velike Britanije, Silverstone - (Silverstone Circuit)
13.) 21.7. - VN Mađarske - Budimpešta - (Hungaroring)
14.) 28.7. - VN Belgije, Spa-Francorchamps - (Spa-Francorchamps)
15.) 25.8. - VN Nizozemske, Zandvoort - (Circuit Zandvoort)
16.) 1.9. - VN Italije, Monza - (Autodromo Nazionale Monza)
17.)15.9. - VN Azerbajdžana, Baku - (Baku City Circuit)
18.) 22.9. - VN Singapura, Singapur (Marina Bay Street Circuit)
19.) 20.10. - VN SAD-a, Austin - (Circuit of the Americas)
20.) 27.10. - VN Meksika, Mexico City - (Autodromo Hermanos Rodriguez)
21.) 3.11. - VN Brazila, Interlagos - (Autodromo Jose Carlos Pace)
22.) 24.11. - VN Las Vegasa, Las Vegas (Las Vegas)
23.) 1.12. - VN Katara, Doha (Lusail International Circuit)
24.) 8.12. - VN Abu Dhabija, Yas Marina - (Yas Marina Circuit)

F1: Stoll najbrži na jedinom treningu u Kini

Velika nagrada Kine vratila se u Svjetsko prvenstvo Formule 1. Ovoga vikenda na stazi u Šangaju gledat ćemo sprint program, tako da je vozačima bio na raspolaganju samo jedan slobodni trening, prije nego pristupe kvalifikacijama za sprint utrku.

Na tom treningu svjedočili smo iznenađujućim rezultatima pa je na prvom mjestu završio Lance Stroll u bolidu Aston Martina. Drugo vrijeme imao je Oscar Piastri u McLarenu, a treće Max Verstappen u Red Bullu.
Među deset najbržih bili su još Perez, Hulkenberg, Magnussen, Ocon, Albon, Ricciardo i Bottas.

Sprint kvalifikacije slijede u 9,3o.

F1KinaStroll

19.4.2024. godine

F1: Verstappenu prvi ovosezonski sprint

- Lando Norris prvi u sprint kvalifikacijama -

F1Max2024Japan

Prvi ovosezonski sprint osvojio je Max Verstappen u Red Bullu. Za razliku od kvalifikacija, sprint utrka održana je u suhim uvjetima. Drugo mjesto osvojio je Mercedesov Lewis Hamilton, a treće Sergio Perez. Iza njih su vremena postizali Leclerc, SAin, Norris, Piastri, Russell, Zhou i Magnussen.
Ranije ujutro, Britanac Lando Norris završio je na prvom mjestu sprint kvalifikacija za Veliku nagradu Kine koja se održava po prvi puta nakon pet godina. McLarenov adut završio je na prvom mjestu nakon što su suci najprije obrisali njegovo vrijeme, a zatim ga vratili. Na drugom je mjestu završio sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton, a treći je završio Fernando Alonso. Zbog kišnih uvjeta borba u kvalifikacijama je bila izuzetno napeta, a Španjolac je u Aston Martinu završio ispred aktualnog prvaka Maxa Verstappena, Sainza, Pereze, Leclerca, Piastrija, Bottasa i Zoua.

Kvalifikacije su na programu od 9,oo sati. U nedelju, 21. aprila sa početkom u 9,oo sati, starta peta utrka Formule 1 u Sezoni 2024, vozi se VN Kine u Šangaju na stazi Shanghai International Circuit.

20.4.2024. godine

F1: Za vikend VN Kine

Ovog vikend Formula 1 donosi utrku za Veliku nagradu Kine. Gledaćemo ukupno 56 krugova, ukupne dužine utrke nešto više od 305 kilometara. Vozi se u Šangaju na stazi zvaničnog naziva Shanghai International Circuit. Dosadašnje utrke na ovoj stazi bile su u znaku Mercedesa i Lewisa Hamilotna koji je svojoj ekipi donio najviše pobjeda, bodova, postolja, najbržih krugova. Teško da će se pred naletom Red Bulla i Maxa Verstappena taj trend nastaviti i ovoga vikenda koji nam donosi uzbuđenja već od petka, 19. aprila. Prvi slobodni trening je na rasporedu u 5 sati i 3o minuta a u 9 sati i 3o minuta su spring kvalifikacije. Subota 20. aprila od 5,oo sati donosi sprint utrku a kvalifikacije su na programu od 9,oo sati. U nedelju, 21. aprila sa početkom u 9,oo sati, starta peta utrka Formule 1 u Sezoni 2024, vozi se VN Kine u Šangaju na stazi Shanghai International Circuit.