Najava PrevCon 24


- Prva konferencija o prevenciji nasilja među djecom i mladima -

prevcon

Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona i Univerzitet u Tuzli najavili su jučer prvu tuzlansku konferenciju pod nazivom „PrevCon 24“, posvećenu prevenciji nasilja među djecom i mladima. „PrevCon 24“ će 20. i 21. juna okupiti domaće i međunarodne stručnjake u području prevencije nasilja te će kroz predavanja i interaktivne radionice učesnicima pružiti mogućnost razmjene iskustava u ovoj oblasti.
Inicijator konferencije bio je ministar obrazovanja i nauke TK Ahmet Omerović.
„Mi smo svjesni svih poteškoća sa kojima se naše društvo susreće. Nasilje tu zauzima posebno mjesto. Nažalost, u proteklom periodu je došlo do eskalacije tog nasilja, posebno sredinom prošle godine. Mi smo kao nadležne obrazovne vlasti poduzeli niz mjera i aktivnosti kako bismo nastojali da riješimo ovaj problem. Donijeli smo puno novih propisa, organizirali smo razne aktivnosti i potrebno je da imamo i ovakvu naučnu konferenciju da najeminentniji ljudi iz te oblasti, na naučnim osnovama, kažu cijelom društvu, svim institucijama šta i kako treba raditi kako bismo došli u fazu da ovaj problem možemo kontrolisati“, kazao je ministar Omerović zahvalivši Univerzitetu u Tuzli što je prihvatio organizaciju konferencije.
Cilj je, rečeno je ovom prilikom, da ovaj naučni skup postane tradicionalan te da nastane platforma uz pomoć koje će biti moguće pratiti u budućnosti korake kakvi odgovaraju našem društvu i izazovima koji nastaju.
„Mi smo sa Univerziteta u Tuzli, uz pomoć kolega i kolegica sa Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta i Filozofskog fakulteta, Odsjeka za socijalni rad, uspjeli da okupimo veliki broj aktivnih učesnika iz regiona, BiH i EU kako bismo aktivno razmijenili sva naša iskustva i dobre modele ali i izazove iz prakse“, najavila je prorektorica za međunarodnu i među univerzitetsku saradnju Vesna Bratovčić.
Na današnjoj press konferenciji rečeno je i da je planirana publikacija koja će obuhvatiti sve pozitivne aktivnosti koje su poduzete u našoj sredini u oblasti prevencije nasilja među djecom i mladima.

17.5.2024. godine

 • TK Novosti

  • Održana 61. redovna sjednica Vlade TK

   Održana 61. redovna sjednica Vlade TK  Rekordna izdvajanja Vlade TK za Univerzitetsko klinički centar u Tuzli Vlada je danas prihvatila Informaciju o provedenim aktivnostima i dinamici utroška odobrenih skoro 18,7 miliona KM JZU...

  • Vlada TK: Čestitka za Kurban bajram

   Vlada TK: Čestitka za Kurban bajram  U povodu Kurban bajrama premijer Tuzlanskog kantona Irfan Halilagić upućuje javnu čestitku u kojoj se kaže: „U povodu najvećeg muslimanskog blagdana Kurban-bajrama svim Bošnjacima muslimanima...

  • Skupština TK: Čestitka za Kurban bajram

   Skupština TK: Čestitka za Kurban bajramU ime Skupštine Tuzlanskog kantona i u svje lično ime, svim građanima islamske vjeroispovijesti upućujem najiskrenije čestitke povodom Kurban bajrama, sa željom da u zdravlju, porodičnoj sreći i...

  • Informacija sa 60. redovne sjednice Vlade TK

   Informacija sa 60. redovne sjednice Vlade TK  Usvojena Informacija o stanju sigurnosti na području TK Vlada je danas, prihvatila informaciju o stanju sigurnosti na području Tuzlanskog kantona za 2023.godinu. Posmatrano u cjelini, uz nekoliko...

  • Uspješna dosadašnja saradnja sa Austrijom

   Uspješna dosadašnja saradnja sa Austrijom- Prilika za dalje unaprjeđenje - U okviru posjete Tuzlanskom kantonu, ambasadorica Republike Austrije u BiH Nj.E. Ulrike Hartmann susrela se danas sa premijerom Tuzlanskog kantona Irfanom...

  • Informacija sa 59. redovne sjednice Vlade TK

   Informacija sa 59. redovne sjednice Vlade TK  Stvorene pretpostavke za početak realizacije kapitalnih projekata Vlada je danas, u skladu sa Programom rasporeda sredstava sa potrošačke jedinice Kapitalni izdaci za korisnike budžetskih sredstava...

  << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

solana1

adriatic

centralno okt 2022

cydonia2

Banner Lukavac 180x112

izazovb

  kapija3

grad tuzla1 

vlada tk1

 

 

 

grin

  balic dec 2022

NBplatibrzo mali

 mamamia

lovic juli 2022 

golden jan 2021 2

 piemonte1

SajamCokKAf baner

emma