BiH bolja od Finske, 4:1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici selekciju Finske sa 4:1, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. BiH je slavila golovima Hajrovića (29), Pjanića (36, 58.) i Hodžića (73), dok je strijelac za Finsku bio Pohjanpalo u 79. minuti.

Izabranici selektora Roberta Prosinečkog su se trijumfom nad direktnim konkurentom vratili u borbu za drugo mjesto u grupi “J” koje vodi na Evropsko prvenstvo naredne godine.

bihfinska

Odličnu igru reprezentativci BiH prvi put krunisali su u 29. minutu meča kada je sjajnim udarcem povratnik u nacionalni tim Izet Hajrović pogodio mrežu Finaca. Inicijativa BiH ni tada nije jenjavala, pa je današnji kapiten Miralem Pjanić povećao prednost pogotkom iz jedanaesterca.

BiH je i u drugom poluvremenu napadala, te je poslije opsade gola Finske Pjanić uhvatio volej i loptu poslao u nebranjeni dio mreže za 3:0. Armin Hodžić, koji je na teren zamijenio povrijeđenog Edina Džeku, dobru igru krunisao je pogotkom sa 4:0 u 73. minutu.

Debakl Finske ublažio je Joel Pohjanpalo šest minuta kasnije, mada je BiH u finišu utakmice mogla i uvjerljivije slaviti.

Bosna i Hercegovina je trenutno na trećem mjestu sa 10 bodova, Finci su drugi sa 12, a lider u grupi je Italija sa maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica.

Naši fudbaleri naredni meč igraju za tri dana kada će gostovati reprezentaciji Grčke.