BiH poražena u gostima od Francuske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Rouenu je u 2. kolu grupe "E" kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini poražena od domaćina Francuske rezultatom 84:65. Domaćini su mnogo bolje otvorili meč, te su prvu četvrtinu dobili rezultatom 19:12. Košarkaši BiH su u drugoj četvrtini bili bolji sa 22:20, te se na odmor otišlo kod rezultata 39:34. Reprezentacija Francuske je, nakon dosta bolje igre, treću četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 22:15. Domaća selekcija je i u zadnjoj četvrtini bila bolja sa 23:16, za konačnih 84:65, čime su upisali i drugu pobjedu u ovim kvalifikacijama. U redovima bh. reprezentacije najefikasniji je bio Gordić sa 16, dok je kod Francuza najbolji bio Labeyrie s 13 poena. Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvom kolu u Sarajevu savladala Rusiju sa 81:76, dok je Francuska bila bolja od Belgije u gostima rezultatom 70:59. U 3. kolu koje se igra 23. februara naredne godine, BiH je domaćin Belgiji.