LP: Liverpool demolirao City, Barca nokautirala Romu

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka Liverpool je na Anfieldu uvjerljivo pobijedio Manchester City 3-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u polufinale. "Redsi" su poveli u 12. minuti nakon sjajne kontre koju je povukao, a potom i realizirao Mohamed Salah. Na 2-0 je povisio Oxlade-Chamberlain devet minuta kasnije fantastičnim udarcem sa 20-tak metara, a potpuno ludilo na 'Anfieldu' izazvao je Sadio Mane koji je u 31. minuti zabio za velikih 3-0. U nastavku susreta City je zaigrao bolje, ali nije uspio ublažiti poraz i momčad Pepea Guardiole će u uzvratu 10. travnja na Etihadu imati težak zadatak kako bi nadoknadila tri gola zaostatka.

LPLiverpoolMCity

U drugom jučerašnjem meču četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Barcelone slavili su na svom Nou Campu protiv Rome s 4-1 (1-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat u Rimu 10. aprila.  Vlastitu mrežu su pogađala čak dva igrača Rome - Daniele de Rossi (38) i Konstatinos Manolas (56), strijelci su za katalonsku momčad još bili Gerard Pique (59) i Luis Suarez (87),dok je Edin Džeko (80) pogodio za Rimljane. Barcelona je uz veliku dozu sreće lakše od očekivanoga došla do visoke pobjede nad Romom i praktički osigurala polufinale. Prva dva gola Barce bili su zapravo nesretni autogolovi igrača Rome, a i preostala dva pogotka katalonskog diva postignuta su uz veliku pomoć Talijana, koji su tako zapravo sami sebe izbacili.