Poraz "Zmajeva" i oproštaj od Rusije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Belgije rezultatom 3:4 i tako izgubila šansu za baraž i plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine. Belgija je povela na Grbavici u četvrtoj minuti golom Thomasa Meuniera. U 30. minuti za izjednačenje pogađa Medunjanjin. Nakon gola BiH je zaigrala mnogo bolje, a za vodstvo Zmajeva pogađa Edin Višća u 39. minuti kroz noge Courtoaisa. Publika na Grbavici je imala priliku gledati nestvarne odbrane Begovića. Batshuayi je izjednačio, a 66. minuti Jan Verthongen pogodio je za 2:3. Izet Hajrović je ubacio loptu iz ugla, a Dario Đumić odlično skače i dobrim udarcem glavom pogađa za 3:3. Nekoliko trenutaka poslije Grbavica je ponovo utihnula. Fudbaler Atletico Madrida je pogodio za 3:4 i tako donio novu pobjedu svojoj reprezentaciji u ovim kvalifikacija, a Zmajevima zatvorio vrata Rusije.