LP: Real slavio u Dortmundu, remi Liverpoola u Moskvi

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka aktualni europski prvak Real Madrid je konačno, tek u sedmom međusobnom susretu u Njemačkoj, pobijedio Borussiju u Dortmundu s 3-1.  Real je poveo preko Garetha Balea u 18. minuti, a Velšanin je u 50. minuti asistirao Cristianu Ronaldu za vodstvo europskog prvaka od 2-0. Borussia se nije predavala i smanjila je golom Pierre-Emerick Aubameyanga u 54. minuti, da bi Ronaldo u 79. minuti zapečatio pobjedu Reala. "Kraljevski klub" do ovog ogleda nikada nije pobijedio na Westfalenstadionu. U šest susreta upisao je tri pobjede i tri neodlučena ishoda uz negativnu razliku pogodaka 5-11. Borussija i Real su u skupini igrali i prošle godine i obje utakmice su završile rezultatom 2-2. U drugom susretu iz skupine H Tottenham je u Nikoziji slavio s glatkih 3-0 uz "hat-trick" Harrya Kanea. Nakon dva kola londonska momčad ima dvije pobjede u ovoj "skupini smrti".
U Grupi F Napoli je na stadionu San Paolo s lakoćom pobijedio Feyenoord s 3-1 upisavši i drugu pobjedu. Golove za lidera talijanskog prvenstva zabili su Mertens, Insigne i Callejon, dok su gosti u drugom dijelu promašili kazneni udarac. U drugom susretu Manchester City je teže od očekivanoga slavio protiv Šahtara s 2-0. Engleska momčad je tek u 49. minuti probila obranu Ukrajinaca prekrasnim golom de Bruynea, a u 72. minuti je vratar Pjatov je obranio penal Aguerru. U 90. minuti Raheem Sterling je konačno riješio pitanje pobjednika.

spartakliverpool11

U Grupi E Liverpool je gostovao u Moskvi kod Spartaka i odigrao 1-1.Domaći su poveli sjajnim golom Fernanda u 23. minuti, a osam minuta kasnije izjednačio je Coutinho. I Liverpoolu i Spartaku ovo je drugi remi. U drugom dvoboju Sevilla je na Sanchez Pizjuanu lako pobijedila Maribor s 3-0, a trostruki strijelac je bio Ben Yedder.
U Grupi G Porto je iznenadio Monaco u Monte Carlu s čak 3-0. Vincent Abouabacar (31, 69) je dvaput bio koban za vrata monegaške momčadi, a u 89. minuti je na 3-0 povećao Layun. Monaco je prošlogodišnji polufinalist, a sada nakon dva kola ima samo jedan bod.